System Y-Box dla Twojej firmy

Pobierz system i przekonaj się ile korzyści daje Y-Box. Instalacja narzędzia jest szybka, prosta i darmowa.
Podstawowe wymagania
  • Serwer fizyczny lub VPS
  • Procesor min. 2GHz (2cores)
  • Pamięć RAM: 4GB
  • Serwer SMTP dla powiadomień
  • Konfiguracja sieci według instrukcji
  • Połączenie użytkownik-serwer o minimalnej przepustowości 2 Mb/s
Informacje o systemie
35 mb (archiwum .zip)
Kliknij, aby pobrać folder zawierający prezentację, materiały promocyjne i informacyjne na temat systemu Y-Box. Dowiedz się jak zastosować go w Twojej firmie.
Pracownicy pokolenia Y - raport z badań
2 mb (plik .pdf)
POBIERZ Y-Box

FAQ

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Masz inne? Skontaktuj się z nami »
Jak korzysta się z systemu, w jaki sposób uzyskać do niego dostęp?
System instalowany jest na serwerze firmy podczas wdrożenia, pracownicy uzyskują do niego dostęp poprzez przeglądarkę wpisując ustalony adres (tak jak do firmowego intranetu).
Na jakiej licencji rozpowszechniany jest/będzie system?
Jest to oprogramowanie open-source.
Czy system można wykorzystywać jak rozbudowany intranet?
System Y-Box to modułowa platforma aplikacji, czyli kilka zintegrowanych aplikacji, które zwykle występują osobno. Pełni on rolę firmowego intranetu, a dokładniej mówiąc, zalicza się do tzw. społecznościowych intranetów czy inaczej intranetu 2.0.
Czy i jak będzie można zaimportować dane z systemów, z których do tej pory korzystamy?
Zaimportowanie danych z obecnych systemów jest łatwe, wystarczy zaimportować je jako plik CSV. Jest to możliwe z pozycji administratora systemu.
Jak wygląda proces dodawania/usuwania użytkowników?
W panelu administracyjnym trzeba podać imię, nazwisko, mail pracownika i inne dane kontaktowe. W przypadku zakończenia współpracy z firmą, wystarczy jedno kliknięcie, aby odebrać dostęp pracownikowi, ale dokumenty, które stworzył i historia jego pracy pozostają w systemie, aby inni pracownicy mogli korzystać ze zgromadzonych zasobów.
Co z bezpieczeństwem systemu, jak przechowywane są dane?
Dane przechowywane są na serwerze firmy i może je zabezpieczyć zgodnie ze swoimi firmowymi standardami. W samym systemie funkcjonują różne zabezpieczenia np. firewall, dodatek OpenSSL, itp. Oprogramowanie spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa obowiązujące nasze oprogramowanie.
Z jakich urządzeń można korzystać / czy system ma wersję lub aplikację mobilną?
System działa na dowolnych urządzeniach, w których można uruchomić przeglądarkę internetową przy czym najlepiej spisuje się w najpopularniejszych przeglądarkach takich jak FireFox czy Chrome, które zalecamy.
W jaki sposób pracownik uzyskuje dostęp do systemu?
Po wdrożeniu systemu jeden z pracowników firmy staje się jego administratorem. Dodaje kolejnych użytkowników, którzy za pomocą swojego e-maila i wygenerowanego hasła mogą zalogować się do systemu.
Ile trwa wdrożenie? Kto przyjeżdża i je wykonuje?
Dzięki temu, że system jest bardzo łatwy w obsłudze, techniczne uruchomienie jest bardzo proste i trwa maksymalnie jeden dzień. Proces szkolenia, wdrażania zmian w procedurach i procesach, przyzwyczajania się organizacji jest oczywiście dłuższy i zależy od konkretnych warunków, w których wdrożenie zostane dokonane.
Czy w systemie można edytować/współpracować na plikach typu Word, Excel, PowerPoint?
Można współpracować na zadaniach, wydarzeniach i dokumentach tworzonych w systemie, istnieje także możliwość edycji przez różnych użytkowników tych elementów, dodatkowo dokumenty posiadają wersjonowanie i ewidencję historii zmian. Pliki takie jak .docx, .pptx, .xlsx można uploadować do systemu, przetrzymywać i udostępniać określonym osobom, można także je pobierać, edytować offline i ponownie wrzucać do systemu.
Jaka infrastruktura jest konieczna do uruchomienia systemu? Jakie są minimalne wymagania?
W wersji podstawowej dla kilkudziesięciu użytkowników wystarczy serwer o parametrach procesor 2 GHz, RAM około 4GB. Instalator przygotowany został tak, aby nawet użytkownicy z małym doświadczeniem mogli poradzić sobie z uruchomieniem systemu. Dokładne wymagania i instrukcja instalacji dostępne są w dokumentacji technicznej.